Zalety kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Jedną z najpoważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w swoim życiu, jest bez wątpienia decyzja o zakupie mieszkania. Kiedy już zdecydujemy, gdzie jest nasze miejsce na ziemi, rozpoczynamy snucie planów o własnych czterech kątach. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, mamy szereg kwestii do przemyślenia. Jedną z nich jest to, czy kupimy mieszkanie na rynku pierwotnym czy wtórnym.

Wiele osób nie bierze pod uwagę zakupu mieszkań z rynku pierwotnego. Uzasadniają to głównie wysokimi kosztami. Jednak po dokładnym przeliczeniu wszystkich wydatków okazuje się, że nowe mieszkanie na sprzedaż w Rzeszowie wcale nie musi być tak drogie jak nam się wydaje. Przede wszystkim mamy możliwość uzyskania rabatów u dewelopera, jeśli np. zdecydujemy się na wykończenie „pod klucz”. Ponadto decydując się na nowe mieszkanie poniesiemy niższe koszty transakcyjne, np. brak podatku od czynności cywilno-prawnych. Warto też mieć na uwadze, że nieruchomość kupiona na rynku pierwotnym będzie dłużej utrzymywała swoją wartość, dlatego jest to dobre rozwiązanie, jeśli myślimy o inwestycji na lata.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto odwiedzić biuro nieruchomości w Rzeszowie. Pomoc pośrednika może być kluczowa w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Poza tym zostaną nam przedstawione atrakcyjne i, co ważne, uczciwe oferty. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim warto pamiętać, że zakup mieszkania z rynku pierwotnego niesie szereg korzyści. Klientów kusi nowoczesne budownictwo, możliwość samodzielnego zdecydowania o wykończeniu mieszkania oraz to, że mieszkanie kupione na rynku pierwotnym nie wymaga przeprowadzania napraw, bo wszystko w nim jest nowe. Kupno mieszkania w stanie deweloperskim daje możliwość swobodnego zagospodarowania lokalu według własnego uznania. Mieszkania w standardzie deweloperskim, czyli bez wykończonych podłóg i ścian oraz bez zamontowanego wyposażenia daje możliwość dowolnej aranżacji jego powierzchni. Jest to znacznie wygodniejsza sytuacja niż remontowanie czy adaptowanie zgodnie ze swoimi wymaganiami mieszkania z rynku wtórnego, które ktoś już przed nami zamieszkiwał i urządził po swojemu.

Kupując nowe mieszkanie nie musimy się też obawiać, że poprzedni lokatorzy pozostawili w nim usterki, których na pierwszy rzut oka nie widać np. zapychające się rury. W mieszkaniu z rynku pierwotnego wszystko jest nowo wybudowane i wykończone. Ponadto, budowane obecnie mieszkania, niezależnie od tego czy jest to niewielka kawalerka w Rzeszowie, czy duży, rodzinny dom typu bliźniak pod miastem, są o wiele bardziej funkcjonalne w porównaniu do bloków projektowanych i budowanych w czasach PRL. Dziś podziemne parkingi, przestronne windy czy monitoring są normą a nie luksusem. Poza tym, współczesne budownictwo wykorzystuje nowe materiały oraz technologie, a także opiera się o najnowsze trendy.

Mieszkania z rynku pierwotnego to szereg udogodnień, o których możemy tylko pomarzyć kupując mieszkanie z rynku wtórnego. Jednak przed podjęciem decyzji należy się dobrze zastanowić i sprawdzić dokładnie dewelopera. Może się zdarzyć tak, że inwestycja jest dopiero w planie i tak naprawdę kupujemy mieszkanie w ciemno, ponieważ istnieje ono na razie tylko na wizualizacjach. Taki zakup obarczony jest pewnym ryzykiem, ale sytuacje, w których deweloper bankrutuje, a jego klienci zostają z kredytem na mieszkanie na szczęście zdarzają się coraz rzadziej. Jednak decydując się na mieszkanie, które jest dopiero w trakcie budowy, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Artykuł powstał we współpracy z Karpatia Nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *